Станіслав Зозуля: Головна причина інфляції проста – додрукували на «хотілки» під вибори і корупцію

298
Станіслав Зозуля, блогер

Усе в світі знецінюється, крім вічних цінностей: порядності, дружби, і, звичайно, любові!

Але знецінення в 14,5 рази для грошей за 21-річний період – це дуже багато. І це мене засмучує! Це повна неповага до тих людей, які розміщені на купюрах, адже цінність їх життя і подвигу втратила значення!

Головна причина інфляції банальна і злочинно проста – додруковували: «на забаганки» під вибори і під корупцію.

Можна було інакше: провести реформи, як прибалти, і перейти на євро. Але вийшло – як вийшло. Однозначну інфляцію витримувати може і хотіли б, але популізм завжди бере верх.

Ну, не здатні НБУ і уряд забезпечити прийнятну інфляцію. Хотіли 8 ± 2% за підсумками 2017 року, а поки йдемо по показнику 15,9% в річному вираженні. Не сваріть піаністів, вони грають, як уміють. Біда в тому, що за наш рахунок.

Гривня не володіє однією з важливих властивостей грошей як засіб заощадження. Bitcoin і Monero володіють. Так, є елемент ажіотажного попиту, і я не знаю якою буде ціна в N році. Але я знаю точно, яке співвідношення буде між моїми засобами і всіма емітованими монетами в точну певну дату. Такої інформації я позбавлений з державними фіатними грошима через «політичну доцільність».

Із такими непевним фундаментом, де домінує популізм, а корупція цвіте, планувати щось з приводу довгострокових заощаджень у гривні, на жаль, абсолютно неможливо.

Джерело: Станіслав Зозуля

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв