Чи будуть дострокові вибори цього року: прогноз

386
Політолог переконаний - цього року не буде дострокових виборів до ВРУ

Дострокових виборів до Верховної Ради України  цього року не буде. Водночас, для влади буде інший виклик, оскільки на цю осінь передбачені реформи, які дуже важко пояснити людям. Про це розповів політолог Сергій Таран.

Експерт нагадує – іще півроку тому представники всіх фракцій казали, що всі вже точно домовились, що осінь настане і будуть парламентські вибори, бо більшості немає всі вже пересварились і народ того терпіти вже не може.

«Бачите, вже настала осінь і немає дочасних виборів, а будуть своєчасні. Зараз в парламенті є складна більшість. Складна, тому що іноді важко очікувати на результативні голосування. В демократичній країні мабуть так і потрібно. З іншого боку, якась більшість необхідна для голосування є», – підкреслив Таран в ефірі ZIK.

За його словами, осінь-2017 для влади буде дуже великим викликом ухвалення реформ.

«Передбачені реформи, які дуже важко пояснити людям, тому що вони не будуть популярними. Наприклад, та ж пенсійна реформа. Хоча коректніше говорити про перший етап реформи, коли йдеться про індексацію пенсій і відповідність тим зарплатам, які є. Далі треба говорити про інші системи, наприклад, особисті накопичувальні рахунки, недержавні пенсійні фонди. Ці речі буде важко пояснити. На мою думку, також з людьми потрібно чесно говорити про підвищення пенсійного віку. В нас він низький і не відповідає тим економічним умовам в яких ми перебуваємо. Але спробуйте пояснити політика, що треба йти до людей і пояснювати ці речі. Крім того, опозиція це може використати на свою користь», – пояснив політолог.

Зокрема, додав він, медична реформа неприйнятна для лікарів, оскільки вона вимагає посилення конкуренції всередині медичного середовища.

«Така ж ситуація з медичною реформою. Я переконаний, що люди відчують результати цієї реформи, а от щодо лікарів, які є в системі, ця реформа не буде прийнятна. Вона буде багато вимагати від них посилення конкуренції всередині медичного середовища. А з хто любить конкуренцію», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв