«Новий Майдан буде кривавим»: соціолог вказала на небезпечну тенденцію

514
Соціолог переконана - наступний Майдан буде кривавим

Унаслідок постійних політичних воєн нові протести в Україні можуть призвести до кривавого протистояння. Такий проноз зробила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Національної академії наук Елла Лібанова.

«Нині важливо, щоб розділ української нації за політичними симпатіями не перетворився на розкол. Дуже важливо уникнути такого розколу. По-перше, дуже багато зброї на руках, і занадто багато людей мають досвід вирішення своїх проблем саме за допомогою зброї. Тому якщо зараз трапиться новий Майдан, він буде спочатку жорстким і кривавим», – підкреслила Лібанова в інтерв’ю НВ.

По-друге, продовжує вона, українцям потрібно систематично скидати суспільну напругу.

«У всьому світі це робиться через структури громадянського суспільства, через роз’яснення владою своєї політики, своїх намірів. У нас, на жаль, і громадянське суспільство поки не дозріло, і влада не особливо стурбована питаннями інтеграції. Якщо є організоване осудне громадянське суспільство, все обмежується мирними пікетами, і до биття вітрин, як правило, не доходить. Розкол суспільства майже завжди закінчується розколом держави», – стверджує фахівець.

Водночас, на думку соціолога, українці можуть існувати у режимі «зрада-перемога» досить довго.

«Насправді тут великих ресурсів не потрібно. Усі звикли. Маса людей, по-моєму, отримує щире задоволення від того, що когось в Фейсбуці можна облити брудом, назвати «порохоботом», «зрадофілом». Абсолютно непотрібна лексика вживається», – констатувала Лібанова.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв