Дипломат пояснив категоричне відношення Штатів до відставки Яценюка

199
Колишній посол США в Україні, Джон Ґербст, директор центру досліджень Євразії в аналітичному центрі Atlantic Council (США) зазначив, що провальне голосування ВРУ за висловлення недовіри уряду Яценюка позитивно вплине на подальший розвиток ситуації в державі.

Дипломат пояснив категоричне відношення Штатів до відставки Яценюка
«Провал голосування за недовіру уряду частково реабілітував Яценюка після критики з від Президента Петра Порошенка. Найімовірніше, цього року вдасться уникнути передчасних виборів. Сумарно, це є позитивом, адже нові вибори могли би відволікти Кабмін від реформ», − цитує Голос Америки Ґербста. 
На його думку, причиною такого результату є відсутність кандидатур на посаду очільника уряду в разі відставки Яценюка, які б задовольнили і парламентську коаліцію, і іноземних партнерів України. Дипломат додав, що Петру Порошенку була б вигідною відставка чинного Прем’єр-міністра.
«І Порошенко, і Яценюк перебувають під значним тиском із боку членів уряду, які виступають за реформи, Ради, громадянського суспільства й Заходу за повільний темп боротьби з корупцією», − наголосив експерт.
Ґербст також додав, що, зважаючи на результати голосування Верховної Ради, поки неможливо спрогнозувати долю запровадження реформ в Україні й фінансової підтримки від Міжнародного валютного фонду, Європейського Союзу та США. 

Коментарi

Коментарiв