Росія може порушити повітряний простір України – ІноЗМІ про «Захід-2017»

908
Російські військові літаки можуть порушити український повітряний простір?

Під час навчань «Захід-2017», що стартують 14 вересня у Мінську, Кремль може влаштувати провокації проти будь-якої третьої країни з білоруської території. Цілком можливо, що під приціл потрапить і Україна. Таку думку в інтерв’ю німецькому виданню Der Spiegel висловив білоруський військовий експерт Андрій Поротников.

Відповідно до прогнозу Поротникова, російські військові літаки можуть порушити український повітряний простір. І зроблять вони це із півдня Білорусі, неподалік від Києва.

У відповідь на загрозу з боку Росії, вважає експерт, українська сторона запустить ракети протиповітряної оборони, які через невелику відстань до кордону можуть впасти на територію Білорусі або ж просто порушать її повітряний простір.

Це, у свою чергу, розв’яже руки Росії, яка спробує переконати Мінськ у розміщенні російських систем ППО С-400 для захисту повітряного простору Білорусі.

«У результаті два російських дивізіони зможуть з білоруської території контролювати повітряний простір над територією північної України», – попередив фахівець.

За його словами, вірогідність такого сценарію всього лише 2%, однак не варто виключати можливість того, що Путін напередодні президентських виборів у Росії спробує створити нову кризу в регіоні як відповідь на посилення Сполученими Штатами санкцій проти РФ.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв