Угорщина і Румунія різко розкритикували Україну через закон про освіту

370
Дві країни розкритикували український закон про освіту

Уряд Угорщини висловив рішучий протест проти ухваленого напередодні в Україні нового Закону «Про освіту». Щодо цього ж закону висловила стурбованість і Румунія.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на заяву глави МЗС Угорщини на урядовому порталі країни та заяву МЗС Румунії.

5 вересня ВРУ проголосувала за 12-річне навчання в школі з 2018 року. Також нардепи схвалили підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до 4 прожиткових мінімумів до 2023 року.

«Україна вдарила Угорщину в спину, внісши поправки в закон про освіту, який сильно порушує права угорської меншини», – заявив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіджарто.

«Ми вважаємо ганебним, що зміни (до закону) сильно порушують права угорської меншини, і ганебно, що країна, яка прагне розвивати дедалі тісніші відносини з Європейським Союзом, прийняла рішення, яке повністю суперечить європейським цінностям. Неприпустимо, що Україна позбавила угорців права здобувати освіту рідною мовою в школах і університетах, та залишила їм можливість зробити це в дитячих садках і початкових класах», – підкреслив Сіджарто.

«Міністерство закордонних справ (Румунії) стурбоване прийнятим 5 вересня Верховною Радою законом про освіту, зокрема, статтею 7, яка стосується навчання мовами національних меншин», – ідеться у повідомленні МЗС Румунії.

Там нагадали, що, відповідно до Конвенції про захист нацменшин, держава повинна визнавати право представника нацменшин на навчання рідною мовою. Відзначається, що це питання під час візиту до Києва наступного тижня підніме державний секретар Румунії Віктор Микула.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв