Радника віце-прем’єр-міністра звинувачують у викраденні людини

326
Волонтера Олексія Ліпіріді звинувачують у викраденні людини

Волонтер, а нині боєць Дмитро Тропша звинуватив одного з активних членів волонтерського руху, радника віце-прем’єр-міністра Олексія Ліпіріді у викраденні людини і вимагає притягнути його до відповідальності.

Про це пише Радіо Свобода.

За словами Тропші, близько 2 років тому Ліпіріді вирішив пожартувати над своїми колегами, однак витівка не вдалась. Одне із кримінальних проваджень, де фігурує волонтер, за статтею про викрадення людини.

Водночас у волонтерському середовищі стверджують, що справу навмисне розкручують, аби дискредитувати волонтерський рух.

Сам Ліпіріді заявив, що співпрацював зі слідством у статусі свідка і більше до нього питань не було.

Інцидент стався 9 травня 2015 року. Тоді Волонтери Дмитро Тропша і Віталій Дейнега приїхали у зону АТО з партією допомоги для військових. На одному з блокпостів автобус зупинили і захопили волонтерів у заручники – їм стягнули руки, постріляли над головами, одягнули на голови мішки і запхали в машину.

«Мені було боляче їхати, я дуже налякався. В мене діабет – і будь-який стрес для мене може стати смертельним. Я вже попрощався з життям, але вирішив боротися до кінця. Я зробив зубами дірку в пакеті на голові і побачив, що їду за заднім сидінням мікроавтобуса», – розповів Тропша, додавши, що були сильні побої – по ребрах, голові та ногах, а також тортури.

Далі їх привезли на військову базу, яку, згідно з інформацією Тропші, використовували бійці 17-го батальйону 57-ї бригади і полку МВС «Миротворець». Уже там їм розповіли, що це був розіграш. Поряд стояли журналісти «Нового каналу».

Командир полку «Миротворець» Юрій Шершньов підтвердив, що бачив останній етап розіграшу і що на базі були бійці його підрозділу. Однак у розіграші вони участі не брали,

Один із волонтерів також розповів, що бачив уривки з відео «розіграшу», яке знімали журналісти «Нового каналу». Називати своє ім’я волонтер не хоче з міркувань безпеки – і тоді, і сьогодні він є доволі відомою у волонтерському і військовому середовищах особою.

Якби ця історія з’явилася 2015 року, це спрацювало б проти волонтерського руху в цілому. За словами джерела, тепер хтось вирішив обірвати кар’єру Ліпіріді.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв