Політтехнолог вказав на головну помилку Порошенка під час виступу в Раді

733
Експерт переконаний - рушієм змін є не Порошенко

Основний запит політичної України – бажання бачити Президента як головного рушія змін. Однак натомість усі бачать главу держави як фігуру рефлексивну. Про це розповів політтехнолог Сергій Гайдай, коментуючи виступ Петра Порошенка у Верховній Раді.

За словами політолога, основна помилка залежить від позиції Президента.

«Знаючи добре Петра Олексійовича, жоден радник не нав’яже йому ніякої думки, якщо він сам так не вирішить. Бо основний політтехнолог у Порошенка – це сам Порошенко. Це я знаю з досвіду нашої роботи з ним багато років тому», – зізнався Гайдай в ефірі ZIK.

На його думку, виступ не дав відповіді на ті питання, які від Порошенка чекали.

«Це послання мало бути у такому вигляді: «От я особисто запропонував і став ініціатором таких-от змін і можу вам сказати – тут вони йдуть, а тут є спротив. Але я це все переламаю, і ми доведемо до кінця ті зміни, які я запропонував і введу. Отака концепція має бути політичної позиції і звернень», – переконаний фахівець.

Натомість Порошенко, стверджує експерт, постійно рефлексує: «Путін запропонував миротворців – він реагує. Суспільство оголошує Президентові багато претензій – він реагує. І усе це – слабка позиція».

Водночас найбільш вдалою темою політтехнолог називає визнання помилки з введенням декларування доходів для борців із корупцією: «Це вдала теза. Але навіть вона рефлексивна. Тобто суспільство погано відреагувало на війну його і оточення із активістами, і зараз він усе відкочує назад».

«Якщо і є зміни, про які каже Президент, їх драйвером є суспільство, а не Президент. Був під Радою мітинг власників єврономерів. І це особисто стосується Президента – він був із тих людей, які причетні до законодавства, що робить кожному власнику авто «ведмежу послугу» – бо таких високих цін на нові, старі автівки нема у жодній європейській країні, навіть у Росії. І він до цього причетний. Тобто Порошенко рефлексує, але остаточних відповідей, яких очікує від нього суспільство, зокрема щодо Саакашвілі, по ситуації із багатьма іншими запитами – ми не маємо відповіді. Тому проблема не в радниках і технологіях», – резюмував Гайдай.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв