Політолог: Місія ООН – нова фантазія Порошенка, що може завершитися фіаско для України

558
Місія ООН стане провалом для України?

Миротворча місія ООН – чергова фантазія Президента Петра Порошенка, яка може завершитися фіаско для України. Таку думку висловив політичний експерт Михайло Басараб.

За словами експерта, Порошенко почав, як йому здавалося, дуже вигідну піар-кампанію, однак вона швидко і несподівано обернулася для нього небезпечним поворотом, коли Путін фактично перехопив ініціативу.

Фахівець переконаний – існує імовірність того, що миротворча місія ООН, з ініціативою якої виступив Порошенко, у фіналі буде вигідною не Україні, а Росії.

Зокрема, такі висновки дозволяє зробити той факт, що рішення про миротворчу місію ухвалює Радбез ООН, де Росія має право вето. А Кремль, зауважує Басараб, проголосує лише за вигідний для неї варіант, який не влаштує нас, тому що у наших країн об’єктивно протилежні інтереси. У кращому випадку рішення Радбезу ООН буде компромісом між постійними членами Радбезу, серед яких України немає.

До того ж, додає аналітик, ООН сьогодні перебуває в глибокій кризі, а для миротворчої місії потрібне колосальне організаційне і фінансове забезпечення.

«Спеціалісти говорять про контингент у 40-50 тисяч військових. Це серйозна мілітарна інфраструктура. Такий контингент вимагатиме суттєвих видатків. ООН до цього не готова. Є ілюзія, якою, певно, спекулює Порошенко, що місія складатиметься з представників країн-членів НАТО. Насправді миротворчі сили ООН, в основному, складаються з представників азійських і африканських держав. Ще кілька років тому найбільше представництво мали Пакистан, Бангладеш, Індія», – наголошує політолог у коментарі 24.

Порошенко стверджує, що місія повинна бути розташована на всій території Донбасу і на україно-російському кордоні. Водночас у Росії інша позиція – тільки на лінії розмежування.

«Позиція Росії більш логічна, оскільки базується на Мінських домовленостях і, зрештою, на офіційній позиції України. Ми ж боїмося офіційно визнати, що Росія окупувала частину Донбасу. Тому Кремль небезпідставно наполягатиме, що миротворці потрібні для зупинки конфлікту між Україною і «Д/ЛНР», а не з Росією. Миротворча місія ООН – ризикований піар Порошенка. Він може обернутися феєричною поразкою для України», – резюмував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв