Кремль готувався до анексії Криму з минулого століття, − ГРУ

168
Головне управління розвідки Міністерства оборони України виявило факти про те, що РФ претендувала на землі Кримського півострова ще з 1992 року.

Кремль готувався до анексії Криму з минулого століття, − ГРУ
Офіційний сайт Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки й оборони оприлюднив інформацію про те, що 1992-1994 роки для Російської Федерації були періодом «формування проросійських сил у Криму, спроби відділення півострова». На думку військових експертів, цьому наміру на той час сприяло затвердження Конституції Республіки Крим і визнання російською владою рішення про неправомірність резолюції ВР УРСР про передачу півострова до складу УРСР.
Головне управління розвідки зазначає, що з 1995 до 2001 року, після розподілу Чорноморського флоту, у відносинах між Росією й Україною було зафіксовано відносне зниження напруженості. 
Чергову загострення щодо Криму відбулося 2007 року у зв’язку з тим, що сили Чорноморського флоту РФ із українських територій було застосовано у збройному конфлікті проти Грузії. До 2009 року на півострові було створено рух «Русское единство» під керівництвом Сєргєя Аксьонова, який нині є головою так званого уряду анексованого Криму.
На думку експертів, поштовхом до реалізації спеціальної операції щодо анексії Кримського півострова Російською Федерацією стали події 2013 року під час Революції гідності. Вищезгадані матеріали було розсекречено під час засідання Міністерства оборони Ради з національної безпеки й оборони України 22 лютого поточного року.

Коментарi

Коментарiв