Близько 100 українців поїхали на роботу до РФ і опинилися за ґратами

286
Лутковська підкреслює – громадянам України небезпечно виїжджати на роботу до Російської Федерації

До уповноваженого ВРУ з прав людини Валерії Лутковської звернулося близько 100 людей, які поїхали на роботу до РФ, а потім опинилися за ґратами.

Про це Лутковська розповіла в інтерв’ю 5 каналу.

Вона підкреслює – громадянам України небезпечно виїжджати на роботу до Російської Федерації.

«Якщо ви вийдете зараз на вулиці, знайдете там запрошення на роботу кур’єром до РФ. Можу сказати, що у мене на сьогоднішній день десь близько ста людей, які звернулися в зв’язку з тим, що так поїхали на роботу, а потім опинилися за ґратами», – зазначила омбудсмен.

«Це небезпечно… У випадку, якщо ви їдете на територію Російської Федерації, ви маєте розуміти ризики. Роз’яснювальна робота обов’язково має бути проведена», – додала вона.

Крім того, Лутковська заявила, що Україна не готова обмінювати на українських заручників осіб, які скоїли тяжкі злочини: «Ми отримали інформацію стосовно тих заручників, які перебувають на території окремих регіонів Донецької та Луганської областей. І ми запропонували ту кількість зі списків, які запитували у нас, яких ми готові забезпечити на обмін. Зараз іще виникає питання по декількох категоріях осіб, по яких йдуть дискусії».

«У випадку, коли людина здійснила особливо тяжкий злочин, Україна не готова брати на себе відповідальність і, відповідно, розглядати таку людину як суб’єкт обміну», – резюмувала уповноважена ВРУ.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв