Із України може початися Третя світова війна – генерал

1632
За словами фахівця, війна на Донбасі - репетиція Третьої світової

Колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант Юрій Думанський на тлі можливого визнання Росії державою-агресором заявив, що на території України вже четвертий рік триває репетиція Третьої світової війни.

«Чому ми тільки зараз, у 2017 році, говоримо про це? Хіба у нас не було доказів, що на нашій території знаходяться регулярні частини ЗС РФ? Звичайно, були! І вони брали активну участь у бойових діях. Не просто незаконні озброєні формування, а збройні сили Росії, регулярні частини! Оперативно, не затягуючи час, ще 2014 року потрібно було визначити, що у нас є агресія. Таке рішення стало б потужним легітимним сигналом для всього світу», – підкреслив генерал-лейтенант в інтерв’ю Апострофу.

«Напад у центрі Європи однієї держави на інше в XXI столітті – це загроза всьому світовому співтовариству, виклик міжнародним інституціям, підрив авторитету та стійкості міжнародних договорів і угод. Зрештою, це – загроза сповзання світу в повномасштабне військове зіткнення. І «репетиція» Третьої світової війни йде на нашій території четвертий рік!», – стверджує Думанський.

За його словами, Росію на законодавчому рівні не визнали агресором раніше тому, що в Україні відсутня політична еліта, яка готова взяти на себе відповідальність за майбутнє країни.

«Я не бачу зараз тих еліт, які готові були б взяти на себе відповідальність за майбутнє країни. Затягування – неготовність нести цю ношу. Неготовність самої системи до такого виклику. Більш того, саботаж розробки і затвердження планів на 5-20 років – це спосіб уникнути відповідальності, можливість утриматися біля «бюджетного корита» з усіма витікаючими наслідками», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв