Відставки Яценюка найбільше чекає Тимошенко, − експерт

344
Політичний експерт, співзасновник громадської організації «Центр UA» Олег Рибачук проаналізував передумови й можливі наслідки відставки Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Відставки Яценюка найбільше чекає Тимошенко, − експерт
«Я працював керівником політичного офісу Прем’єр-міністра, і главою секретаріату президента, і віце-прем’єром в уряді Юлії Тимошенко. Тому стверджую з абсолютною відповідальністю: Україна нині не в якійсь випадковій кризі, де є конфлікт персоналій між Президентом і Прем’єром. Це системна помилка, яка зберігає в державі фактично гарантію конфлікту між різними гілками виконавчої влади, оскільки у нас невластиві функції втручатися у її роботу саме з офісу Президента відповідно до законодавства», − зазначив в ефірі Радіо Свобода Рибачук.
Він також зазначив, що у розпаді коаліції грає свою роль глава фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко й парламент. Для неї це питання є особливо гострим, оскільки відставка Яценюка стала би для нардепа політичною помстою. На думку експерта, для Тимошенко навіть не так важливо самій обійняти посаду Прем’єр-міністра, як допомогти ся зміни чинного очільника уряду. 
Рибачук також нагадав про заклики Тимошенко створити технократичний уряд, що, за його словами, є абсурдною заявою, оскільки склад Кабінету Міністрів формує парламент. Він також наголосив, що нині всі фракції ВРУ фактично залежать від впливу олігархів, тому змінити щось в Україні може лише перебудова держави на справжню парламентсько-президентську республіку з чітким розмежуванням обов’язків. Ідеться і про відомства, які призначені для боротьби з корупцією, адже ГПУ цілковито залежить від Президента. Парадоксом є і фінансова служба, що повинна протидіяти корупції в уряді й, у той же час, її призначає або звільняє той же уряд. 

Коментарi

Коментарiв