Україну закликали ініціювати переговори з РФ один на один

585
Експерт закликала Україну провести переговори з Росією один на один

Україні слід провести переговори один на один з Російською Федерацією, щоб не стати предметом торгів між Заходом і Москвою. Про це заявила експерт із міжнародних питань Юлія Осмоловська.

«На цих переговорах ми повинні виступати один на один з РФ. Тому, що якщо ми залучаємо інші країни до переговорів, вони приходять за стіл переговорів зі своїми інтересами. І ми стаємо, як на прикладі РФ і США, вже об’єктом цих переговорів. Вони починають торгуватися за більш насущні питання: КНДР, загроза Третьої світової війни, ситуація в Сирії, поширення радикальних ісламістських тенденцій, загроза тероризму тощо», – підкреслила Осмоловська в ефірі Обозревателя.

Вона переконана – лише це може бути гарантією відстоювання інтересів української держави.

«За нас наші питання і наші інтереси ніхто не відстоює. Це потрібно розуміти, це реалії міжнародної політики. Кожна держава відстоює свої національні інтереси, і ми повинні виходити з цього, а не «залицятися» за ЄС або НАТО і створювати завищені очікування в українського суспільства, які потім наші політичні еліти не в змозі забезпечити і самі втрачають в політичних рейтингах», – стверджує експерт.

Водночас вона наголосила на важливості співпраці із Заходом з питань врегулювання конфлікту з РФ.

«Я стою на позиції того, що дії Росії – це брутальне порушення міжнародного права, яке має нести за собою правові наслідки. Коли я говорю про необхідність переговорів, то це не означає, що ми повинні кинути наш діалог із західними країнами. Ми якраз напрацьовуємо ту альтернативу для РФ, що може бути, якщо ми з вами не домовимося за столом переговорів. Це і посилення співпраці з НАТО, і США, і таке інше», – резюмувала фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв