Росія влаштувала істерику через українізацію освіти в Україні

582
В РФ панікують через український закон про освіту

Російська влада заявила, що вважає неприйнятною бажання української влади українізувати освіту в Україні.

Російське керівництво переконане, що Україна утискає російськомовних мешканців. Обурення Кремля викликає те, що Законом «Про освіту» визначено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Про це ідеться в коментарі МЗС Росії.

«Очевидно, що головною метою нинішніх українських законотворців є максимальне обмеження інтересів мільйонів російськомовних жителів України, насильницьке встановлення в багатонаціональній державі моноетнічного мовного режиму», – ідеться у повідомленні.

Не обійшлося і без образ в сторону української влади, яку називають «майданною», а також намаганням показати свою обізнаність в Конституції України.

«Розглядаємо цей крок як спробу «майданної» влади здійснити повну українізацію освітнього простору країни, що прямо суперечить як її Конституції, так і взятих Києвом на себе міжнародним зобов’язанням у гуманітарній галузі», – підкреслили у російському МЗС.

Також у Кремлі заявили про готовність у боротьбі проти українського Закону «Про освіту» об’єднатися з Польщею, Угорщиною, Румунією і Молдовою.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв