Чи буде новий Майдан через повернення Саакашвілі: прогноз

633
Через Саакашвілі може початися новий Майдан?

Влада має різні сценарії щодо Міхеїла Саакашвілі. Зокрема, був варіант пропустити його без скандалу, забрати паспорт, дати довідку, а далі до слушної нагоди. Однак врешті вибрали жорсткий варіант – не пускати. Про це розповів очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Зараз Порошенку пропонують різні підходи і варіанти. Один з них – м’який, обережний – зробити паузу, щоб ситуація заспокоїлася. Можна пред’явити підозру Саакашвілі, але не робити різких дій, поки є емоційна хвиля. Тому що у Саакашвілі і групи його підтримки зараз ейфорія. Потрібно, щоб вона пройшла, національна хвиля спала, а потім застосовувати якісь дії», – підкреслив політолог у коментарі 24.

За його словами, поки влада обрала тактику точкових дій щодо тих, хто організовував прорив Саакашвілі. І це, переконаний Фесенко, правильно з державної точки зору, оскільки будь-які порушення закону повинні каратися. Інакше почнеться розпад у політичному сенсі і з точки зору діяльності державних інституцій. Почнеться анархія.

Водночас, на думку фахівця, у зв’язку з поверненням Саакашвілі не можна відкидати сценарію нового Майдану.

«Саакашвілі та іншим треба було діяти відразу ж. Тобто з кордону їхати до Києва і на емоційній хвилі організовувати акцію протесту. Зараз втрачений темп, емоції, увага поступово будуть знижуватися. Хоча під час наступного парламентського пленарного тижня може бути спроба організувати акцію протесту за участю Саакашвілі в Києві. Далі, як вийде, і чи отримає вона масову підтримку. До серйозного Майдану треба ретельно підготуватися», – резюмував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв