Уряд створив нове відомство для повернення активів корупціонерів

170
24 лютого 2016 року Кабінет Міністрів України створив Національне агентство з питань виявлення, розшуку й управління активами, здобутими корупційним шляхом.

«Парламент ухвалив низку законів, що були ініційовані урядом, щодо посилення антикорупційного законодавства. Тому нині уряд виконав свій обов’язок і ухвалив постанову про утворення Національного агентства з питань виявлення, розшуку й управління активами, здобутими корупційним шляхом», − цитує Радіо Свобода міністра юстиції Павла Петренка.
Він також наголосив, що урядовці закликали Верховну Раду України якнайшвидше запропонувати конкурсній комісії з відбору членів нового агентства своїх кандидатів. 
Нагадаємо, раніше парламент затвердив один із законів «безвізового пакета» відповідно до вимог Європейського Союзу. У документі йдеться про вдосконалення роботи Національного агентства України з питань виявлення, розшуку й управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. 
Закон передбачає право агентства реалізовувати конфісковане майно корупціонерів без згоди його власника, проте лише згідно з рішенням суду. Отримані кошти від продажу зберігатиму на рахунку хабарника чи на спеціальних депозитних рахунках відомства.
Очільника Національного агентства з питань  виявлення, розшуку й управління активами, здобутими корупційним шляхом, призначить комісія зі складу суспільних авторитетів. Зокрема, 3 особи оберуть парламентарі, крім того, відбір проводитимуть фахівці – представники учасників відносин, пов’язаних із розшуком і конфіскацією активів: Генеральну прокуратуру, НАБУ, Міністерство юстиції, Держфінмоніторинг, Міністерство фінансів.

Коментарi

Коментарiв