Пентагон постачав Сирії українську зброю – BIRN

397
США постачали у Сирію українську зброю?

Міністерство оборони США направило сирійським повстанцям, які воюють проти «Ісламської Держави», зброю і боєприпаси радянського зразка. Вартість цього озброєння становить 2,2 мільярдів доларів. Про це ідеться у розслідуванні Балканського об’єднання журналістів-розслідувачів (BIRN) та Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) – передає Дзеркало тижня.

Журналісти стверджують, що для постачання цієї зброї Пентагон залучив низку підрядників і субпідрядників, в тому числі і з України.

«Балканські та східноєвропейські виробники зброї, які і так працюють на повну потужність для постачання сирійської війни, не здатні задовольнити цей попит. Тому Міністерство оборони США звернулося до інших постачальників з Казахстану, Грузії та України, знизивши при цьому вимоги до виробничих стандартів», – ідеться у розслідуванні.

Однак не зазначено, з якими саме компаніями із зазначених країн працював Пентагон.

Відомо, що масштабні закупівлі зброї почалися в вересні 2015 року за президентства Барака Обами. На закупівлю озброєння для Сирії в Україні Пентагон витратив 17,3 мільйонів доларів.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв