В МЗС назвали «Північний потік-2» загрозою національного рівня

189
Заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції України Олена Зеркаль назвала «Північний потік-2» загрозою національній безпеці.

Інтерфакс-Україна нагадує, що проект «Північний потік-2» спрямований на будівництво двох гілок балтійської магістралі і є ідеєю російського «Газпрому», який хоче відмовитися від транзиту палива українськими територіями.
«Ми заявляли про це на зустрічах із представникам ЄС і під час двосторонніх зустрічей. «Північний потік-2» є суто політичним проектом для чинення тиску на ситуацію», − наголосила Зеркаль під час прес-конференції з нагоди зустрічі представників держав «Вишеградської групи», до складу якої належать Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина.
«У грудні минулого року під час засідання Європейської ради ми це обговорювали, і, звичайно ж, буде дуже важливе судове рішення щодо цього проекту, наскільки це відповідає третьому енергетичному пакету і енергетичному законодавству ЄС. Ми теж вважаємо це політичним проектом, спрямованим проти України, а Євросоюз прагне до диверсифікації енергетики. Тому ми з вами продовжимо боротися разом із Україною», − заявив Віце-прем’єр Словаччини Мирослав Лайчак.
Нагадаємо, влітку минулого року «Газпром» підписав угоду з кількома енергетичними компаніями, що передбачає намір будівництва двох газопровідних ниток від російського узбережжя до Німеччини.

Коментарi

Коментарiв