На YES пояснили, чому НАТО відмовить Україні

493
Українцям запропонували пройти своєрідний тест, розроблений для країн-кандидатів у НАТО

В України немає шансів вступити до НАТО, поки триватиме російсько-український збройний конфлікт. У цьому запевнив очільник Мюнхенської конференції з безпеки, член Ради «Ялтинської Європейської Стратегії» (YES) Вольфганг Ішинґер.

«Я не бачу на горизонті жодної можливості, щоб усі члени НАТО проголосували за вступ України – немає шансів, поки у вашій країні будуть лунати постріли. Вибачте, але це правда. Люди будуть налякані, безпосередньо або побічно стануть учасниками цього конфлікту», – підкреслив Ішинґер під час виступу на форумі YES.

На цьому тлі він запропонував українцям пройти своєрідний тест, розроблений для країн-кандидатів у НАТО.

«Ми розробили такий триступеневий тест. Перше питання – чи впевнені ми, що країна-кандидат об’єднана в бажанні стати членом НАТО, чи є ризик, що вступ до НАТО розділить цю країну. Друге – чи впевнені ми, що серед членів НАТО є консенсус, що все добре. Третє і ключове – чи впевнені ми, що запрошення саме цієї країни зміцнить європейську і євроатлантичну безпеку», – зазначив фахівець.

На його думку, якщо нині застосувати тест до ситуації України, то три позитивні відповіді отримати було б важко.

«Можливо, ви б отримали два знаки запитання. Якщо зараз членам НАТО запропонувати всерйоз розглянути питання вступу України в Альянс у найближчі місяці, або роки – тут би не було єдності. Звичайно, ключова проблема – конфлікт, це б підштовхнуло дуже багатьох членів НАТО сказати: якщо ми приймаємо Україну, то одночасно отримуємо проблеми з Росією!», – резюмував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв