Активісти знайшли серйозні порушення у таборі «Вікторія»

418
У скандальній пожежі спливли нові деталі

Після пожежі в одеському таборі «Вікторія» представники громадськості здійснили інспекцію корпусів табору – там помітили нехтування вимогами ДБН і технікою пожежної безпеки ще на етапі проекту.

Нагадаємо, у ніч на 16 вересня спалахнула пожежа в таборі «Вікторія» в Одесі. Унаслідок інциденту 3 дитини загинуло і ще три перебувають у лікарні.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на активіста Владислава Балинського.

Серед порушень – відсутність пожежних проїздів, відсутність гідрантів, неправильне розташування пожежного водоймища, відсутність системи активного пожежогасіння.

«Ключовий момент – це матеріал, який використовували для будівництва будівель. Він не відповідає заявленим характеристикам. Той шар, який нанесений, і який видавався за просочення, наносився вже після будівництва, вже на готовий об’єкт. Він нагадує оліфу. Тобто він сам по собі горючий», – підкреслив Балинський.

Крім того, погані були і сигналізатори – там були лише димні датчики, без додаткових вбудованих сигналізаторів.

«Сигналізаторів було по 4 на корпус. Це були сигналізатори дуже низької потужності. І їх на такий корпус було б явно недостатньо», – зауважив активіст.

За його словами, в двох корпусах сигналізація виявилася несправною.

Як з’ясували члени інспекційної групи, вартість комплекту такої сигналізації складає близько 600 – 650 доларів на корпус. Таких комплектів потрібно було 4.

«Якщо я правильно зрозумів суму, яка була витрачена на протипожежну безпеку (близько 11 мільйонів), то тут можна зробити висновок про гіперкорупцію. Це тисячі відсотків відкату», – підкреслив громадський діяч.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв