Богдан Яременко: ЄС найближчим часом не відіграватиме жодної ролі у регіоні

360
Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Поділюсь кількома думками за результатами експертного Форуму з питань чорноморської регіональної безпеки

Розвиток подій в регіоні носить і в найближчій перспективі носитиме конфронтаційний характер аж до можливості загострення існуючих чи виникнення нових конфліктів, в тому числі у вигляді міждержавних воєн

ЄС не відіграватиме впродовж найближчого часу будь-якої суттєвої ролі в регіоні

Роль НАТО в регіоні за невеликим винятком, пов’язаним із активністю Румунії, буде обмежена ресурсами чорноморських держав-членів Альянсу

Туреччина уникатиме активної ролі в чорноморському регіоні, зосередиться на «торзі» з НАТО та США з одного боку та РФ з іншого боку задля досягнення своїх національних пріоритетів в сфері безпеки. На найближчу перспективу це майже без винятків стосуватиметься недопущення виникнення курдської держави.

РФ продовжуватиме використовувати усі наявні ресурси для забезпечення домінування в чорноморському регіоні. При цьому невідомо\незрозуміло\важко спрогнозувати скільки в реальності у неї політичних, економічних та військових ресурсів для досягнення цієї мети.

США не має доктрини чи стратегії дій в регіоні. З точки зору процесів останнього десятиліття США проводили непослідовну, а часами і суперечливу політику щодо найбільш важливих подій чи процесів в регіоні. Загальна тенденція до скорочення присутності\втручання США в регіоні створює безпековий та політичний вакуум, який намагається заповнити РФ.

Джерело: Богдан Яременко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв