НАЗК перевірить скандальний політ Кличка чартером із забудовниками

359
Кличко став фігурантом перевірки НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції України ініціювало перевірку даних програми «Схеми» про спільний політ мера Києва Віталія Кличка разом із відомими столичними забудовниками приватним літаком із Неаполя.

У листі Агентства ідеться про те, що НАЗК розпочало збір фактичних даних, на основі яких буде встановлено наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.

«Наведені факти можуть містити ознаки адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, встановлених статтями 172-5 та 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення», – йдеться у листі НАЗК із проханням надати матеріали проведеного журналістського розслідування.

Раніше програма «Схеми» зафіксувала, що Віталій Кличко увечері 17 серпня прилетів із Неаполя до Києва на приватному літаку разом з відомими столичними забудовниками.

Журналісти оприлюднили матеріали, як після посадки літака Cessna Citation XLS з VIP-терміналу аеропорту «Бориспіль» вийшли Кличко, а також народний депутат і керівник державної корпорації «Укрбуд» Максим Микитась із дружиною. На борту літака була і Марія Казанцева. Вона фігурує в ЗМІ як член спостережної ради будівельної компанії City Capital Group.

Крім того, журналістам вдалося отримати інформацію з бази даних про перетин кордону України щодо усіх пасажирів цього чартеру з Неаполя. У списку пасажирів літака виявився Вадим Столар – екс-нардеп від Партії регіонів, колишній керівник патронатної служби Київської міськадміністрації та бізнес-партнер забудовника Вагіфа Алієва у деяких проектах.

У коментарі «Схемам» Кличко повідомив, що за оренду чартера платив Микитась. За словами мера Києва, він випадково зустрів на вулиці в Неаполі Максима Микитася і погодився придбати квиток на чартер, оскільки мав переліт зі «стиковкою», а Микитась летів прямим рейсом.

Водночас народний депутат Максим Микитась повідомив, що також не платив за весь чартер, а лише придбав квиток: «Я лише платив за ті місця, які були оплачені. Я сидів, я ж не стоячи там летів. Сидів у своєму кріслі. От за нього я і заплатив».

Як він опинився у одному літаку з Кличком і Столаром, Микитась повідомити відмовився, пояснивши, що це «особисте питання».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв