Експерт: Що може сказати про нашу медицину Тимошенко, яка лікується в Німеччині?

306
Експерт констатує - українські політики не лікуються в Україні

Проблема української медицини полягає в тому, що посадовці не лікуються у вітчизняних закладах. Відповідно, вони не розуміють, наскільки критичною є ситуація. Про це розповів політичний експерт Олександр Палій.

За словами фахівця, очільниця МОЗ Уляна Супрун рухається у правильному напрямку. Звичайно, не можна стверджувати, що вона робить все правильно, однак обрано вірний шлях.

«Він полягає в тому, щоб здійснювати закупівлі ліків максимально прозоро. Це вже було зроблено, що й дало серйозний економічний ефект, оскільки за ті самі гроші закупили на 40 відсотків більше медикаментів», – підкреслив Палій в ефірі ZIK.

Проте, додає він, відбувається і спроба запровадити конкуренцію між лікарями та медичними структурами. Проти цього виступають ті, хто весь цей час сидів «на певних жилах».

«Звичайно, вони проти, що фінансування розмазуватиметься більш-менш пропорційно по медичній системі. Відповідно, створюється й конкуренція: люди йдуть до хороших лікарів. А куди людина приходитиме, туди й заходитимуть державні гроші. Тоді як у хапуг, хабарників чи тих, хто купив дипломи, лікуватимуться значно менше», – зауважив політолог.

Загалом, на його переконання, цю схему можна було б зробити більш ефективною – потрібно було максимально лібералізувати систему, запровадивши відповідні медичні картки.

Водночас, наголошує фахівець, проблема ще й в тому, що багато депутатів просто не лікуються в Україні.

«От, наприклад, що Тимошенко може сказати про нашу медичну реформу? Вона лікується в Сардинії чи в Німеччині. Та й і безліч інших», – резюмував Палій.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв