Кремль шокований військовою допомогою США Україні – політолог

658
Політичний експерт Віктор Небоженко

Кремль довго погрожував Україні та США, що політика посилення військово-політичної допомоги Україні в боротьбі з російською агресією і публічне надання Києву новітньої військової техніки і летальної зброї оборонного типу викличе миттєву потужну реакцію Росії. Однак виявилося, що США не злякалися цих загроз і виділили через Конгрес 500 мільйонів доларів саме на це цілі. Про це розповів політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Кремль мовчить. Москві стає ясно, що Вашингтон остаточно відмовився від політики закулісних угод з недоговороздатним і непередбачуваним Путіним щодо України», – підкреслив експерт у своєму Facebook.

Він переконаний – така ж реакція Росії, крім обов’язкової істерики в кремлівських ЗМІ, буде, коли «Україна через три роки після початку війни все ж таки зважиться назвати речі своїми іменами й оголосити РФ країною-агресором».

«У відповідь Кремль буде погрожувати негайно визнати сепаратистські республіки Донбасу «ДНР/ЛНР» і укласти з ними екстрений договір про масовану військову та матеріально-технічну допомогу. Але Київ не повинен цього боятися. Причин тут багато. По-перше, російський бюджет уже не може тягнути матеріально-технічне і фінансове забезпечення «ЛНР» і «ДНР». Про це відрито кажуть у Москві, вважаючи за краще допомагати Калінінграду й окупованому Криму, а не сепаратистським республікам Донбасу. І зауважте, це не викликало масового протесту ні в Росії, ні на Донбасі», – наголошує політолог.

По-друге, за його словами, ніхто в світі не наслідуватиме приклад Росії і не визнає ці сепаратистські утворення, які не відповідають принципам міжнародного права.

«По-третє, що буде особливо болісно і принизливо для путінської Росії, будь-які наміри Кремля на Донбасі, військові або політичні, тут же викличуть нове віяло міжнародних санкцій, які вже зараз серйозно впливають на економіку і політику Росії», – підсумував Небоженко.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв