Супрун радить українцям уже шукати сімейного лікаря

370
Супрун закликала уже починати пошук сімейного лікаря

Пацієнти уже можуть починати пошуки сімейних лікарів. Про це заявила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун під час прес-конференції з нагоди запуску електронної системи охорони здоров’я в тестову експлуатацію.

«Дуже важливо, щоб наші пацієнти, наші громадяни вже почали шукати своїх лікарів. Хоча система запускається з 1 січня, ми не зможемо за один день чи навіть за місяць знайти своїх лікарів. Звертайтеся до лікарів вже зараз, вони вже можуть зайти в систему і почати підписувати з вами декларацію», – підкреслила очільниця МОЗ.

Нагадаємо, 8 червня нардепи ВРУ ухвалили в першому читанні законопроект про медичну реформу. Цьому передували палкі суперечки з приводу якості цього документа.

У законопроекті передбачено безкоштовне надання екстреної медичної допомоги, первинної та паліативної. Щодо інших медичних послуг пропонується застосувати спільну оплату клієнта і держави. Перелік послуг, ліків та тарифи ще не встановлені, над цим повинна працювати так звана Національна служба здоров’я.

Водночас супровідний законопроект про фінансове забезпечення парламент провалив. Ц залі було лише 163 голоси «за» підтримку в першому читанні, 197 голосів – за повторне перше читання 209 – за повернення суб’єкту законодавчої ініціативи.

Крім того, ВРУ планує розглянути медреформу у другому читанні найближчим часом.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв