Заява Саакашвілі робить неможливою його екстрадицію до Грузії – Луценко

629
Саакашвілі не зможуть віддати Грузії або арештувати

Колишній очільник Одеської ОДА і екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі написав заяву з проханням надати йому охорону як людині без громадянства, що робить неможливою його екстрадицію до Грузії. Крім того, він поки демонструє бажання відвідувати усі суди щодо його справи, тому затримувати його немає за що.

Про це заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає Укрінформ.

«Чи може він (Саакашвілі – ред.) бути затриманим? Ні. Але тільки за однієї умови – якщо він буде відвідувати суд, де розглядається його адміністративна справа. Якщо він не буде відвідувати суд, звичайно, є передбачена процедура примусового приводу. Але поки що я не бачу ознак його небажання там з’являтися», – підкреслив очільник ГПУ.

За його словами, екс-глава Одеської ОДА, перебуваючи на території України, написав заяву з проханням надати йому охорону як людині без громадянства, і ця заява робить неможливою його екстрадицію.

«Нинішній його статус і оформлені ним документи не передбачають можливості його екстрадиції до Грузії», – зауважив Луценко.

Також він додав, що стосовно тих осіб, які разом із Саакашвілі брали участь у прориві держкордону 10 вересня, то у ГПУ викликаються різні особи, які, на думку слідства, організовували такий перехід.

«Викликаємо у тому числі і чинних народних депутатів, але наша позиція – в цьому ми не будемо застосовувати запобіжний захід. Просто звичайний хід слідства, за повістками», – резюмував Генпрокурор.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв