Чи отримає Льовочкін справедливе покарання: прогноз

353
Чи світить Льовочкіну справедливе покарання?

Перевірити декларацію нардепа «Опоблоку» Сергія Льовочкіна щодо корупційної складової і порушити кримінальні провадження проти нього потрібно було давно. Усі розуміють, що за понад 10 років перебування на державній службі він став досить очевидно багатою людиною. Однак чи отримає одіозний парламентар покарання – розповів директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

«Ні для кого не секрет, що Льовочкін уже більше 10 років перебуває на державній службі – починаючи з помічника Кучми і закінчуючи главою адміністрації Януковича. За цей період він став багатою людиною. Як мінімум, мультимільйонером, виходячи з суми, яка ніби була заплачена за телеканал «Інтер» (Льовочкін і Фірташ придбали телеканал за 2,5 мільярда доларів – ред.). Тому перевірити його декларацію на предмет корупційної складової потрібно було давно», – наголосив Бала у коментарі 24.

За його словами, якщо говорити про злочинний режим Януковича, то одним із його засновників був саме Льовочкін. І саме він у списку причетних до тих злочинів повинен бути після Януковича якщо не другим, то третім.

Однак, додає політолог, цю справу можуть розглядати як тиск на політика. Хоча в Україні відкриття кримінальних проваджень проти народних депутатів можна завжди розглядати під таким кутом зору.

Водночас, підкреслює фахівець, існує є ризик затягування справи Льовочкіна. Як це відбувається, наприклад, щодо ще одного депутата від «Опоблоку» Вадима Новинського, з приводу якого було багато гучних заяв, але якісних зрушень досі не помітно.

«Ризик затягування справи Льовочкіна був би зменшений суттєво, якби був створений антикорупційний суд. Тому що рішення, які ухвалюють нинішні суди, не викликають довіри, а лише обурення прокуратури, слідчих і громадськості. Загалом, нелогічно, що в нас є НАБУ, спеціальний антикорупційний прокурор, але немає антикорупційного суду», – зауважив експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв