«Безлюдний степ»: у Польщі прогнозують демографічну катастрофу в Україні

796
Після анексії Криму та війни в Донбасі не виключено, що зараз в країні живе менше людей, ніж у Польщі

На Україну насувається катастрофа – держава поступово на безлюдний степ. Про це у статті для Rzeczpospolita розповів директор відділу стратегії Warsaw Enterprise Institute і радник компаній польського оборонпрому Анджей Талага, передає ZN.UA.

Автор переконаний – Україні демографічна криза в поєднанні з економічним занепадом створюють геополітичну діру, яку хтось заповнить: або Захід, або Росія.

«Варто мати це на увазі, вступаючи з Україною в суперечки, зокрема, і в історичні. Ми не говоримо з рівним партнером, а з прикутим до ліжка хворим. За 20 років може виявитися, що більше нікому доводити нашу моральну правоту в питанні трагедії на Волині і Східній Галичині», – ідеться у статті.

За словами Талаги, ці процеси можуть негативно відбитися і на Польщі.

«Ситуація в Україні є фатальною. ООН розмістив її разом із Польщею в групу країн, яким найбільше загрожує депопуляція. У обох країн схожий дуже низький рівень народжуваності. Проте, між нашими країнами існує також багато відмінностей не на користь України. І наслідки депопуляції в країнах будуть абсолютно різними», – прогної експерт.

Цьогоріч у Польщі перебуває 1,2 мільйона українців, які приїхали в пошуках роботи, і значна частина з них може залишитися в країні. У найближчі роки, згідно з прогнозамми, українська імміграція в Польщу продовжиться, оскільки це єдиний спосіб для сімей вирішити свої економічні проблеми.

«Якщо ж після скасування віз для ЄС імміграція ще більше посилиться за рахунок відтоку населення в інші країни об’єднання, депопуляція України стає ще більш імовірною. В українців є багато причин тікати з рідної країни. Зростання ВВП України в 2016 році склало 2%, в цьому році очікується, що економіка виросте ще на 2,2%. Але це занадто повільний рух у напрямку відновлення країни», – наголошує фахівець.

«Сьогодні не відомо, яке направду населення України. Останні дані перепису датуються 2001 роком. А після анексії Криму та війни в Донбасі не виключено, що зараз в країні живе менше людей, ніж у Польщі», – підсумував Талага.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв