За кордоном дехто хоче забути про Донбас – політолог

275
На думку експерта, дехто за кордоном хотів би забути про конфлікт на Донбасі

Президент України Петро Порошенко зробив правильно, що знову на Генасамблеї ООН згадав російську агресію, оскільки дехто за кордоном хотів би забути про конфлікт на Донбасі і прийняти версію Кремля про «іхтамнєт». Про це розповів глава правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Як зауважив політолог, Україну підтримують США і Велика Британія. У принципових положеннях – Німеччина і Франція, хоча вони готові до пошуку компромісу і працювати з російським проектом.

Однак, додає Фесенко, якщо зрушень з питання кордону і функцій не буде, то навряд чи буде рішення щодо введення місії ООН. Хоча прогрес є й ідея миротворців уже обговорюється практично.

«Раніше Росія повністю відкидала ідею місії ООН. Тепер Москва готова обговорювати її і пішла на якісь поступки. Тому рано чи пізно ця ідея може бути реалізована», – висловив думку фахівець у коментарі 24.

Щоправда, його словами, якщо говорити про наслідки обговорення питання введення миротворців, то ситуація неоднозначна. Так, заступник міністра закордонних справ РФ Гатилов уже заявив, що Росія не приймає українську позицію про передачу контролю над кордоном місії ООН, оскільки це нібито порушує Мінські домовленості.

«У Мінських домовленостях ідеться про те, що Україна отримає контроль над кордоном після виборів в ОРДЛО. А в цьому випадку йдеться про те, щоб миротворча місія ООН разом з ОБСЄ отримали контроль на перехідний період. Це компромісна пропозиція, сенс якої в тому, щоб припинити доступ у зону конфлікту зброї і найманців. Без цього не можна очікувати його повного припинення», – переконаний експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв