Волкер розповів, як миротворці ООН пов’язані з виборами на Донбасі

331
Допомога миротворців в забезпеченні безпеки дозволить розраховувати на те, що російські війська підуть з території Донбасу?

Спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер заявив, що введення миротворців ООН на окупований Донбас забезпечить умови для проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як зазначив Волкер, якщо таки вдасться на Донбасі залучити міжнародні миротворчі організації, тоді з’явиться безпечний інструмент і засіб фізичного контролю території.

За його словами, саме проведення місцевих виборів на окупованих територіях є однією з причин гальмування Мінського процесу.

«Із одного боку, є домовленість провести вибори, з іншого – в нинішніх умовах їх проведення є нереальним. Якщо буде знайдений прийнятний шлях залучення міжнародних миротворчих сил, тоді з’явиться безпечний інструмент, засіб фізичного контролю території», – підкреслив спецпред в інтерв’ю виданню Дзеркало тижня.

Він переконаний – саме в умовах ефективного міжнародного моніторингу, організація місцевих виборів на Донбасі буде можлива.

Водночас він додав, що процес проведення виборів на Донбасі є набагато складнішим, ніж може видатись на перший погляд. Потрібно чітко визначити, хто має право проголосувати, або як повернути внутрішньо переміщених осіб і дати їм можливість брати участь у виборах.

«І, напевно, це має бути щось більше, ніж одні вибори, ніж просто одномоментне голосування. Це повинна бути серія виборів», – зауважив представник Держдепу.

Загалом, на його думку, допомога миротворців в забезпеченні безпеки дозволить розраховувати на те, що російські війська підуть з території Донбасу.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв