Останні роки остаточно утвердили Путіна як жорстокого автократа – Райс

334
На думку Райс, вихід України із СРСР серйозно вплинув на Путіна

Якщо на початку своєї політичної кар’єри президент РФ Владімір Путін був лідером, який подавав демократичні надії, то останні роки остаточно утвердили його як жорсткого автократа.  Про це заявив колишній держсекретар США Кондоліза Райс.

На думку екс-держсекретаря Штатів, така різка зміна сталася через події, які відбувались довкола Росії після розвалу СРСР, зокрема набуття суверенітету ключовими пострадянськими країнами – Україною, Грузією, країнами Середньої Азії – передає НВ.

До того ж, як підкреслює Райс, деякі з цих країн орієнтувалися на демократію, чого на просторах колишнього соцтабору не було протягом комуністичної диктатури.

Саме ці фактори, на переконання експерта, здалися Путіну загрозами своїй владі, тож він зробив вибір на користь авторитаризму: зміцнення внутрішньої вертикалі влади у країні й поступова руйнація демократичних інститутів, які щойно зародилися в пострадянській Росії – на кшталт системи правосуддя і незалежної преси.

«Спочатку зникали й гинули опозиційні журналісти, а потім почали зникати за нез’ясованих обставинах його опоненти», – констатувала дипломат.

Загалом, додає Райс, саме страх втратити контроль над країною перетворив Путіна в авторитарного лідера з лідера, який подавав демократичні надії. І це, додала вона, сумно, враховуючи, що років 15 назад Росія прагнула й рухалась у бік геть іншого майбутнього.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв