Журналіст пояснив, чому воїни Кадирова швидко пішли з Донбасу

1247
Стало відомо, чому кадирівські бійці так швидко покинули Донбас

Чеченські найманці масово з’явилися на Донбасі навесні 2014 року, проте зазнали суттєвого удару в Донецькому аеропорту, після чого сталася «депортація», коли загинули ще два кадирівця. Про це розповів журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.

«Після замаху на Адама Осмаєва та Аміну Окуеву, після вбивства Тимура Махаурі, стало очевидно, що російські спецслужби побоюються розгортання в Україні бази опору чеченських біженців для боротьби за звільнення від російської окупації Ічкерії. Набагато менш відомо, що РФ намагалася створити національні чеченські загони для війни в Україні на Донбасі, але всі ці спроби провалилися, і вже в кінці 2014 року чеченські загони кадирівських найманців було «зачищено» в окупованій частині «ДНР», причому низку кадирівців було знищено російськими ж спецслужбами», – зауважив Бутусов.

Згідно з його інформацією, перший кадирівський загін прибув в Україну 24 травня 2014 року у складі 26 найманців, його було включено в спецзагін ФСБ «Іскра» під командуванням полковника ФСБ Бориса Сисоєва, позивний «Генерал», який прямував до Слов’янська для організації нападу на українські війська.

Однак, додає журналіст, уже 26 травня перед відправкою до Слов’янська «Іскру» направили на виконання більш легкого, як вважали найманці, завдання – на зачистку Донецького аеропорту від підрозділів 3-го полку спецназу і 25-ї повітрянодесантної бригади.

Кадыровцы на Донбассе: «Утверждают, что любимое дело чеченцев – беспредел. При депортации чеченцев из «ДНР» двое погибли…

Опубліковано Юрієм Бутусовим 23 вересня 2017 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв