Угорські політики хочуть обговорити закон про освіту з Гриневич

377
Гриневич, імовірно, обговорить закон про освіту з угорськими політиками

Керівник Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог попросив про особисту зустріч із міністром освіти й науки України Лілією Гриневич для обговорення нового українського закону про освіту.

В офіційному листі до очільниці Міносвіти Балог стверджує, що закон про освіту та особливо його мовна стаття щодо освіти меншин викликала занепокоєння кількох урядів сусідніх країн, включно угорського. Про це пише УП.

На думку угорського політика, зустріч дасть можливість «обговорити деякі побоювання, що виникають в угорської влади щодо нового українського закону», а, отримавши інформацію української сторони, міністр сподівається ознайомитися з тим, якими є справжні причини і цілі ухвалення нового закону про освіту в Україні.

25 вересня Балог візьме участь у відкритті навчального року в Інституті імені Ференца Ракоці ІІ у місті Берегове на Закарпатті, куди також запросили і Лілію Гриневич.

Крім того, на Закарпатті з робочим візитом планує побувати спікер Національних зборів Угорщини Ласло Кевер.

Нагадаємо, угорська влада наполягає на перегляді мовної статті закону про освіту в Україні, оскільки на думку угорської влади це порушує права 150-тисячної угорської меншини на Закарпатті.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про освіту», який звужує використання в українських навчальних закладах мов нацменшин.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв