ВРУ планує змінити систему голосування

286
Згідно з планом внутрішньої реформи Верховної Ради України, розробленим у співпраці з Європейським парламентом, у ВРУ може бути змінена система голосування.

«Процедури ухвалення законодавства у Верховній Раді слід переглянути з метою запровадження системи голосування за «звичайні» закони простою більшістю за умови наявності кворуму. Мінімальний кворум для ухвалення законів має бути встановлений у відповідності з міжнародними нормами. Вимога щодо абсолютної більшості голосів повинна бути збережена для ухвалення «особливих» законів виняткової важливості, перелік яких слід визначити з урахуванням міжнародної практики», − зазначено в документі, який оприлюднив у своєму Facebook спікер парламенту Володимир Гройсман. 
У своїх рекомендаціях Європейський парламент також запропонував після початку роботи кожної сесії Верховної Ради здійснювати відбір 20 законопроектів, що ініціювали народні депутати України, для подальшого їх розгляду у ВРУ.
Для включення до переліку рекомендовано відбирати 20 депутатських законопроектів із усіх зареєстрованих згідно з пропорційним принципом, відповідно до кількісного складу фракції або групи.
Додамо, нещодавно директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник закликав запровадити у ВРУ систему голосування за допомогою відбитків пальців, аби побороти «кнопкодавство».

Коментарi

Коментарiв