ЄС хоче якнайшвидше отримати оцінку Ради Європи українського закону про освіту

285
ЄС схвалює ідею отримати оцінку Ради Європи українського закону про освіту

В Європейському Союзі вітають намір української влади звернутися до Ради Європи за експертною оцінкою Закону «Про освіту» і закликають зробити це якомога швидше.

Про це заявила речниця Зовнішньої дипломатичної служби ЄС Майя Косьянчич, повідомляє УНІАН.

Нагадаємо, 25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про освіту», яким в країні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

Пізніше Україна висловила готовність направити на експертизу Ради Європи мовну статтю освітнього закону.

Коментуючи цей намір Косьянчич зазначила, що під час спілкування представників ЄС з українською владою європейська сторона завжди підкреслює: відповідне законодавство повинно узгоджуватися з міжнародними зобов’язаннями, які Україна взяла на себе в межах, зокрема, Рамкової Конвенції про захист національних меншин Ради Європи та Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин.

«Як зазначалося у попередній думці Венеціанської комісії, роль української мови, як державної мови, і захист меншин та регіональних мов повинні бути ретельно збалансовані. Ми вітаємо намір української влади запросити експертний висновок Ради Європи і закликаємо зробити це якомога швидше. Ця думка має бути належним чином взята до уваги, як з точки зору її позиції, так і з точки зору впровадження у законодавство – наголосила речниця Зовнішньої дипломатичної служби ЄС.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв