У Мінфіні розповіли МВФ про корупцію в лікарнях і школах

259
Данилюк констатує: якість медицини в Україні дуже низька

Кабінет Міністрів України сфокусований на проведенні реформи охорони здоров’я і освіти. Про це міністр фінансів Олександр Данилюк заявив в інтерв’ю, опублікованому на сайті МВФ.

«Нині ми фокусуємося на ініціативах, які не входять в програму МВФ, але є дуже важливими для розвитку України: реформи охорони здоров’я і освіти», – заявив Данилюк.

За його словами, реформа охорони здоров’я вкрай необхідна, оскільки якість медицині в країні дуже низька.

«Теоретично медицина в країні є безкоштовною, але на практиці це надзвичайно дорого через неофіційні платежі працівникам лікарні, тому мало хто може собі це дозволити», – констатував урядовець.

«Ми хочемо провести реформу охорони здоров’я, щоб переконатися, що у нас є медичне обслуговування світового класу, і що лікарі отримують гідну офіційну зарплату.  Очевидно, що така реструктуризація буде пов’язана з приватними коштами, але ми будемо стежити за тим, щоб люди, які не можуть дозволити собі медико-санітарну допомогу, також могли отримати доступ до неї, надавши гарантований державою пакет страхування», – додав очільник Мінфіну.

Крім того, він розповів про корупцію в царині освіти: «Батьки платять за деякі речі, за які не повинні, і це при тому, що держава виділяє багато грошей, щоб підтримувати систему освіти»

«Зараз ми змінюємо механізми фінансування і переходимо від фінансування шкільних і університетських будівель до фінансування послуг, які ці школи і університети надають справжнім студентам», – резюмував Данилюк.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв