США обмежать Росії військові польоти над своєю територією – ІноЗМІ

251
США хочуть обмежити польоти військової авіації Росії

США планують ухвалити рішення про обмеження польотів для військової авіації Росії в межах Договору про відкрите небо.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела в адміністрації США.

«Американська влада готується оголосити про введення обмежень на російські військові польоти над американською територією, які здійснюються відповідно до Договору про відкрите небо, що є ще однією ознакою напруженості у відносинах між США і Росією», – стверджує видання.

Приводом для такого рішення став політ російського військового літака над Вашингтоном у серпні, а також над містом Бельмінстер, коли там перебував президент США Дональд Трамп.

Щоправда, у Пентагоні запевняють, що причиною обмежень є інші порушення договору зі сторони Росії. Як приклад тут наводять рішення Кремля закрити небо над Калінінградською областю, де можуть розташовуватися сучасні системи озброєння Росії.

Договір про відкрите небо було підписано у період завершення «холодної війни» в межах домовленостей про контроль над озброєнням, прозорість та зміцнення довіри. Документ дозволяє 34 країнам здійснювати спостережні польоти над територією кожної з країн-учасниць, а також проводити аерофотозйомку військового персоналу і техніки.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв