Останні кроки Путіна свідчать про намір піти з Донбасу – політолог

794
Путін нарешті планує піти з Донбасу?

Останні кроки президента Росії Владіміра Путіна свідчать про намір піти з Донбасу, однак господар Кремля є дуже ірраціональною особою, тож це все може бути лише черговими маневрами.

Таку думку висловив політичний експерт Олег Петровець, передає LB.ua.

«Проблема в тому, що зараз Путін хоче з Донбасу піти потихеньку. Я точно знаю, що йде виведення військ, йдуть звідти люди, фахівці і так далі. У мене в міграційній службі працюють хлопці з Донбасу, які розповідають і як було, і як є, і як буде. Тому, коли ми говоримо, що нічого там не робимо, без нас жодного дня ці «утворення» б не проіснували», – цитує автор слова російського політика Гєннадія Гудкова.

Також він нагадав про заяву заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака про те, що доля конфлікту на Донбасі вже є вирішеною.

«В принципі, про високу міру реалістичності таких міркувань свідчать декілька моментів. По-перше, це спрощення процедури отримання громадянства РФ для українців. Цілком вірогідно, що саме це рішення і було першим втіленим елементом хитрої стратегії Путіна щодо виводу своїх військ з українського Донбасу та збереження при цьому свого обличчя перед власним зазомбованим народом. Оскільки вагомим приводом для виходу з війни для російського народу поряд зі скрутною економічною ситуацією цілком може слугувати той факт, що всім, хто прагнув приєднатися до «великої російської сім’ї», таку можливість було надано», – підкреслює політолог.

Іншим доказом бажання Путіна піти Донбасу, на його думку, є його намір стати миротворцем на цій території.

«Відомо, що ініціювати введення миротворців в зону АТО готувався президент Петро Порошенко (зрештою під час свого виступу на засіданні Радбезу ООН він таки зробив це), але в Україні побоювалися, що Росія заблокує це рішення як член Радбезу ООН, який має право вето. Аж тут на тобі – як грім посеред ясного неба, кремлівський керманич погодився на це ще до початку сесії Генеральної Асамблеї ООН. І навіть пішов на поступки в контексті того, що миротворці повинні мати доступ до всієї території Донбасу. З чого б це така нечувана м’якість?», – зауважує експерт.

За його словами, такий крок з боку російського президента можна розглядати як покаяння та усвідомлення того, що скоїв велике зло, однак така версія, зважаючи на характер Путіна, виглядає чимось з розряду фантастики.

«А от імовірність того, що ініціатива агресора є продиктованою бажанням без зайвого галасу прийняти поразку на Донбасі, виглядає більш правдоподібно. В такому разі першочергові умови Путіна стосовно введення миротворців, а потім їх пом’якшення слід розглядати як банальне маскування своїх істинних намірів», – додає оглядач.

Іще один доказ – інформація про те, що горезвісних «гумконвоїв» від РФ, після яких ситуація на фронті завжди загострювалася, більше не буде.

«І хоча нещодавно прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков спростував поширену інформацію, проте не виключено, що і такий маневр – просто черговий елемент затвердженої в Кремлі стратегії», – резюмував Петровець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв