Гриневич обіцяє не закривати школи з викладанням мовами нацменшин

258
Гриневич переконує: Міносвіти не слухатиме зауважень Росії

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич запевнила, після ухвалення нового закону про освіту в Україні не закриватимуть шкільні заклади, де навчання відбувається мовами національних меншин.

Про це міністр заявила після зустрічі зі своїм румунським колегою Мар’яном Попом, передає Еспресо TV.

«Під час зустрічі були розвіяні міфи, які виникли стосовно нового закону. Зокрема, міф щодо того, що ми будемо закривати школи, де навчання ведеться мовами національних меншин. Сьогодні в Україні функціонує 75 загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою. І, крім того, 20 – з навчанням румунською та українською мовою. Всі ці заклади будуть продовжувати працювати», – підкреслює Гриневич.

Вона сподівається, що позиція румунської сторони зміниться після того, як міністр освіти Румунії донесе цю інформацію до керівництва свого уряду та до Міністерства закордонних справ.

Крім роз’яснювальної роботи з представниками урядів сусідніх держав, очільниця українського Міносвіти спілкуватиметься з  керівниками Євросоюзу.

«Ми вважаємо, що найкращий, найпродуктивніший шлях – це діалог», – наголосила міністр, додавши, що її відомство не приймає зауважень російської сторони, оскільки це країна-агресор.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв