Недбальство чиновників є найбільш реалістичною версією щодо Калинівки – експерт

371
Експерт називає недбальство чиновників головною причиною вибуху

Існує три основні версії вибухів на складах боєприпасів у Калинівці: халатність, приховування розкрадання грошей і диверсія. І поки третя версія найменш ймовірна і є похідною від першої. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

За словами фахівця, уже четверту пожежу на військових складах інакше як просто халатність і ігнорування службових обов’язків, назвати не можна.

«Причина недбалості – безкарність породжує беззаконня. Якби після пожежі в Сватовому пересаджали всіх винних – до начальника Генштабу, або хоча б звільнили, то більше таких інцидентів не було б», – заявив Жданов у коментарі 24.

Він переконаний: навіть у США під час недавнього візиту Порошенка до Вашингтона наполягали на тому, щоб в Україні був організований громадянський контроль за оборонним сектором. Оскільки невідомо, що відбувається в оборонному секторі під грифом «секретно».

«У нас горять важливі стратегічні склади, що може вплинути на обороноздатність країни. А міністр оборони Степан Полторак після Балаклії заявив США: дайте мені 4 мільярди гривень, щоб купити боєприпаси. А треба було усунути і посадити тих, хто відповідальний за неправильну організацію зберігання боєприпасів», – стверджує експерт.

Водночас, на його думку, версія диверсії Росії є малоймовірною. Можна було допустити такий варіант у Сватовому – це Луганська область, а склад недалеко від зони АТО і був зроблений на швидку руку. Балаклія перебуває за 110 кілометрів від російського кордону.

«Якщо вже в Калинівці з’явилися ДРГ і безпілотники з Росії, то тоді виходить, що в нас країна – прохідний двір? Що тоді робить СБУ, яка в цей момент проводила антитерористичні навчання?», – наголошує аналітик, додаючи, що це величезний мінус для міжнародного іміджу країни як надійного партнера, яка не в змозі розібратися навіть з питанням зберігання боєприпасів.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв