Румунська пропаганда закликає українців звертатися по громадянство

429
Румунський пропагандист підбурює українців просити громадянство Румунії

У Румунії політики активізувалися в штучному загостренні конфліктної ситуації, пов’язаної з підписанням Президентом України нової редакції Закону України «Про освіту».

Про це повідомив народний депутат України, координатор «Інформаційного спротиву» Дмитро Тимчук.

Згідно з його інформацією, загострення ситуації відбувається шляхом підбурювання представників румунської громади в Україні до ігнорування норм Конституції країни. Окрім того, в цьому середовищі відбувається формування ідей сепаратистського характеру.

За словами нардепа, колишній депутат від Християнсько-демократичної народної партії Молдови Владислав Кубряков на сторінках румунського інформаційного інтернет-ресурсу www.rgnpress.ro закликав громадян України румунського походження масово отримувати румунське громадянство у зв’язку з нібито порушенням офіційним Києвом «мовних прав».

Кубряков стверджує, що отримання громадянства Румунії не є порушенням європейських юридичних норм і дозволить відстоювати свої права як громадян однієї з країн Європейського Союзу.

«У своїх висловлюваннях В. Кубряков ставить під сумнів існування сьогоднішніх державних кордонів України. Кубряков має громадянства Молдови і Румунії, є співробітником одного зі структурних підрозділів МЗС Румунії, відомий як активний пропагандист ідеї відтворення т. зв. Великої Румунії в її історичних кордонах», – додав Тимчук.

Також він повідомив, що 1 жовтня в Румунії перед будівлею префекта Сату-Маре заплановано проведення «демонстрації солідарності з участю румунів та угорців незалежно від політичних поглядів» на підтримку угорської та румунської нацменшин Закарпатської області, права яких нібито порушує нова редакція Закону України «Про освіту».

Організатори акції – керівники Національної партії Трансільванії (лідер Ласло Токеш) планують закликати угорців і румун Закарпаття «відстоювати свої права на виховання дітей рідною мовою», у тому числі, проводячи акції громадянської непокори.

Оперативные данные группы «Информационное Сопротивление».Российско-террористические войска в ходе обстрелов позиций ВС…

Опубліковано Dmitry Tymchuk 28 вересня 2017 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв