В анексованому Криму катастрофічно зріс рівень смертності

366
Експерт розповів про серйозні проблеми в окупованому Криму

Після анексії Криму Росією на півострові зафіксовано зростання смертності, а також збільшення інших соціальних проблем.

Про це розповів доктор медичних наук і професор Ігор Гундаров у статті для ng.ru.

«Зростання смертності мало епідемічний характер по всій території республіки. У містах приріст склав: у Феодосії 13%, Сімферополі 12%. Гіпотеза про відстрочені дії негативних умов перебування у складі України не підтверджується. Із 2005 по 2013 рік смертність в Україні, Автономній Республіці Крим (АРК) і Росії безперервно знижувалася», – підкреслив учений.

Уперше за історію демографії швидкість зростання жіночої смертності перевищила чоловічу. Якщо 2014 року на 1000 осіб 35-59 років налічувалося 1256 жінок цього віку, то 2015-го їх було лише 982, тобто на 28% менше.

«Пояснень цьому феномену в рамках класичних медично-демографічних концепцій немає», – зауважив Гундаров.

Крім того, він описав і інші проблеми сучасного Криму: «2015 року злочинність у РК збільшилася на 53%, у Севастополі – на 45%. Тоді як за рік до цього вона знизилася. Зростання озлобленості й агресивності проявилось збільшенням тяжких і особливо тяжких злочинів на 123%, зокрема вбивств – на 53 %, розбоїв – на 48%, тяжких тілесних ушкоджень – на 25%. Зменшилася потреба населення в інтелектуальному спілкуванні та культурному розвитку. Про це свідчить скорочення відвідуваності музеїв на 25%, театрів – на 33%. Кількість розлучень збільшилася на 200%».

«Багато проблем призвели до зниження народжуваності. Через це швидкість депопуляції (вимирання) населення збільшилася у 2,2 рази в порівнянні з 2012 роком – від 1,4 до 3,1%. У наявності небезпека гуманітарної катастрофи, яка загрожує іміджу приєднання Криму до Росії. Причина – «синдром НДР». Для виходу з кризи потрібна програма невідкладних профілактичних дій. Що вона повинна включати, поки не ясно», – підсумував медик.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв