В Раді озвучили основну вимогу щодо миротворців ООН

273
Серед миротворців ООН в Україні не має бути жодного російського солдата

У складі миротворчої місії ООН на Донбасі не повинно бути жодного російського солдата, а розміщуватися вона повинна на окупованих територіях аж до кордону з Росією.

Про це в інтерв’ю ТСН заявила віце-спікер Верховної Ради України, учасник Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

За її словами, Україна працює над резолюцією про введення миротворців на Донбасу ще з 2015 року.

«І тільки зараз крига скресла і ця ініціатива починає набирати прихильників. Наша ініціатива миротворчої місії була абсолютно зрозумілою. І її мандат повинен поширюватися на всю окуповану територію. Її мандат – це повинний бути супровід миротворчих процесів, супровід моніторингу, допомога в деокупацію, в деескалації та в демілітаризації цього регіону», – наголошує політик.

Крім того, вона зазначила, що миротворці повинні працювати до російсько-українського кордону і контролювати цю межу.

«Щоб це не було, як зараз, – діра в 400 км, через яку заходять російська зброя, техніка та «загублені» типу Агєєва (російський кадровий військовий, який потрапив у полон ЗСУ – ред.). Цілком очевидно, що в цій місії не повинно бути жодного росіянина. Вони зараз на Донбасі з перешитій шевронами, щоб в них ніхто не дізнався представників регулярної російської армії, але всі про це знають. Саме тому в цій місії не повинно бути російських. Саме на цьому ми наполягаємо», – резюмувала Геращенко.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв