Штати наполягають на звільненні Савченко

209
Під час брифінгу речник Державного департаменту США Джон Кірбі заявив, що Штати наполягають на терміновому звільненні народного депутата України Надії Савченко.

Нагадаємо, російський суд незаконно тримає Савченко під вартою з літа 2014 року. Їй інкримінують вбивство кількох журналістів із РФ, замах на вбивство групи терористів і нелегальний перетин кордону. Судді ігнорують будь-які докази невинуватості підсудної.
«Ми дотримуємося тієї ж позиції, що і раніше: вона повинна бути звільнена. Її затримали без причини і ми хочемо, щоб її відпустили і відправили додому. Якщо вона знову оголошує голодування, тоді, без сумніву, стан її здоров’я стає додатковим аргументом і підсилює терміновість вирішення цього питання», − цитує Радіо Свобода Кірбі.
Під час засідання 3 березня цього року суд не дав дозволу на останнє слово Савченко, проте пізніше адвокати нардепа опублікували його в Інтернеті. Вона заявила, що не визнає вини, вироку і російського суду. Крім того, вважає абсурдною ситуацію, коли «ті, хто викрадає людей, піддає їх тортурам, потім ще й роблять вигляд, що мають право їх судити».
Продовження розгляду справи відбудеться 9 березня. Зазначимо, що сторона обвинувачення просить у суду призначити Савченко покарання у вигляді 23 років позбавлення волі та штраф на суму 100 тисяч рублів.

Коментарi

Коментарiв