Миротворці ООН не є панацеєю для миру на Донбасі – віце-спікер Ради

272
Геращенко переконана: присутність миротворців до встановлення постійного перемир'я і припинення вогню є малоймовірною

Заступник спікера Верховної Ради України, представник України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко запевнила, що сама лише миротворча місія ООН не вирішить усіх проблем Донбасу, а є лише одним із механізмів для відновлення стабільності в регіоні.

«Ми вважаємо, що нам вдасться все-таки добитися того, що буде прийнята українська ініціатива. Але в той же час хочу наголосити, що одна тільки миротворча місія не є панацеєю для відновлення миру і стабільності. Це лише один з механізмів», – заявила Геращенко в інтерв’ю 1+1.

За її словами, присутність миротворців до встановлення постійного перемир’я і припинення вогню є малоймовірною.

«Не було жодного випадку, коли миротворці зайшли на територію, де ще не встановлено мир. Тому ключове питання – це встановлення сталого миру на Донбасі. Ніколи жодна країна світу не відправить своїх миротворців, якщо там продовжуватиметься гаряча фаза конфлікту», – наголошує політик.

Також вона висловила переконання, що Україні і міжнародній спільноті необхідно добиватися виконання Мінських домовленостей Росією і проросійськими бойовиками, причому як безпекових аспектів, так і гуманітарних.

«Це не є пристойним, що у нас вже рік заблоковано питання звільнення заручників. Нас шантажують заручниками. І очевидно, що українські заручники на Донбасі не можуть чекати миротворців, тому що це процес не завтрашнього дня», – резюмувала дипломат.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв