Для Росії дорога в Європу почнеться з поваги до України – екс-посол ЄС

362
Колишній посол Європейського Союзу в Росії Вігаудас Ушацькас

Відносини Росії та Заходу навряд чи найближчим часом нормалізуються, оскільки розбіжності між ними величезні та є наслідком принципів європейської безпеки.

Про це у статті для The Guardian пише колишній посол Європейського Союзу в Росії Вігаудас Ушацькас, який нещодавно подав у відставку.

На його переконання, у самому центрі протистояння між Росією та Заходом перебувають українська та грузинська кризи, які її лише посилюють, а президент РФ Владімір Путін нині плекає лише одну мету – перемогти на виборах 2018 року, аби зацементувати свою владу в Росії.

«Сьогодні весь апарат Кремля прагне одного: забезпечити гладкі президентські вибори в 2018 році, які продовжать владу президента Володимира Путіна. Цілком ймовірно, що протягом його наступного шестирічного президентського терміну нинішнє протистояння світоглядів між Москвою і Заходом продовжиться, а в серці цього протистояння – фундаментальні розбіжності щодо майбутнього України і Грузії та їхнього права вибирати для себе альянси», – підкреслює дипломат.

За його словами, якщо росіяни все ж вирішать піти європейським шляхом, то ЄС варто дуже чітко дати зрозуміти, що дорога до нього лежить через Київ і починається з поваги до того, що Україна обрала Європу.

«Шлях до Європи не може лежати через керовану демократію в самій Росії», – резюмує Ушацькас.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв