«Укрзалізниця» купила «чеські» запчастини, які виробляють у Росії

332
"Укрзалізниця" засвітилась у новому скандалі

Центр забезпечення виробництва «Укрзалізниці» 26 вересня 2017 року за результатами тендерів уклав низку угод з ТОВ «Омега Алькор» на постачання запчастин до тепловозів на 15,35 мільйона гривень.

Про це повідомляють Наші гроші.

ТОВ «Омега Алькор» вказало, що постачатиме продукцію російського ТОВ «Каменський завод транспортного машинобудування» і чеського ТОВ «Хай кволіті індастріз» («High quality industries s.r.o.») з міста Карлові Вари.

Власником цієї фірми є офшор «Violine Logistic LTD», а директором – 29-річний юрист Сергій Заріпов, який у Чехії також обслуговує інтереси російських клієнтів, зокрема, керує «Alpika company s.r.o.» російського бізнесмена Євгєнія Субботи.

У свою чергу «Хай кволіті індастріз» у складі тендерної пропозиції надало листа від ТОВ «Луганський електромашинобудівний завод» (ЛЕМЗ) про надання чеській фірмі дозволу представляти копії технічних умов на необхідну «Укрзалізниці» продукції.

Лист датовано груднем 2014 року.

Іще в жовтні 2014 року було відомо, що ЛЕМЗ переніс своє виробництво з окупованого Луганська в місто Каменськ-Шахтинський Ростовської області Росії.

Формально ТОВ «Луганський електромашинобудівний завод» зберігає реєстрацію в окупованому Луганську.

Залізниця надала «High quality industries s.r.o.» погодження на використання їхньої продукції, «враховуючи позитивний досвід експлуатації», не вказуючи місцеперебування справжнього виробника продукції.

Формально «High quality industries s.r.o.» зареєстровано у Карлових Варах за адресою Lázeňská 543/4, у квартирному будинку з магазином.

ТОВ «Омега Алькор» було зареєстровано 2016 року по вулиці Тверській, 6 у Києві, навпроти головного офісу «Укрзалізниці». Засновником товариства є Олена Кисельва з села Кризьке Луганської області, директор – Євгенія Нетруненко, яка також очолювала вже ліквідовані луганські фірми «Донбаселектроснаб» і «Електроапарат».

Із моменту заснування «Омега Алькор» загалом виграла залізничні підряди вже на 51,71 мільйона гривень.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв