Британська влада закликала Кремль негайно звільнити Савченко

217
Міністр у європейських справах МЗС Великої Британії Девід Лідінґтон закликав російську владу негайно звільнити з-під варти льотчицю, народного депутата України Надію Савченко.

«Я дуже занепокоєний повідомленнями про те, що Надія Савченко відмовилася від води і їжі на знак протесту проти незаконного утримання під вартою у Росії. Влада Британії неодноразово закликала Російську Федерацію припинити незаконне тримання льотчиці під вартою, нині ж я прошу проявити милосердя і звільнити її негайно», – зазначено в заяві Лідінґтона на офіційному сайті британського уряду.
Додамо, 5 березня цього року один із адвокатів нардепа Микола Полозов попросив російського омбудсмена Еллу Памфілову контролювати стан здоров’я підсудної й оприлюднювати відповідну інформацію, оскільки у зв’язку з сухим голодуванням рахунок її життя йде вже на години.
«За ці чотири «святкових» дні Савченко може залишитися інвалідом чи померти», – наголосив обурений адвокат.
Засідання для оголошення вироку щодо справи українки російський суд призначив на 9 березня цього року. Нардеп оголосила сухе голодування з 4 березня і заявила, що погодиться на огляд лише українських лікарів, а будь-яке застосування до неї фізичної сили буде розцінювати як тортури і чинитиме опір.
Раніше сторона обвинувачення попросила суд обрати Савченко міру покарання у вигляді позбавлення волі строком на 23 роки і призначити штраф загальною сумою 100 тисяч рублів.

Коментарi

Коментарiв