Росіяни уже менше підтримують політику Путіна щодо України і Заходу

356
Підтримка путінської політики серед росіян почала падати

Понад 60% росіян схвалюють політику президента РФ Владіміра Путіна щодо України і 78% із них раді зближенню Росії з Китаєм, а конфлікт із Заходом вважають «вродженим».

Про це повідомляє дослідницький центр Pew Research Center.

Згідно з інформацією відомого американського дослідницького центру, Путін отримує високі оцінки за представлення інтересів РФ на міжнародній арені. Загалом майже 9 із 10 росіян стверджують, що вони впевнені в здатності свого президента робити правильні речі в світових справах, причому 58% висловлюють «велику впевненість».

Коли ідеться про двосторонні відносини, росіяни дають Путіну високі оцінки в побудові відносин зі США. Так, 73% громадян схвалюють його діяльність по відношенню до США, до ЄС – 67% і до України – 63%.

Експерти підкреслюють, що кількість позитивних відгуків значно скоротилися з 2015 року, коли дії Путіна по відношенню до США позитивно оцінювали 85% росіян, по відношенню до ЄС – 82%, а до України – 83%.

Крім того, Путін отримує найвищі оцінки від своїх співгромадян за побудову відносин Росії з Китаєм. Так, 78% росіян вважають, що взаємини з Китаєм збудовані дуже добре і за останні роки стали більш доброзичливими. Однак навіть ця цифра знизилася на 12 відсоткових пунктів у порівнянні з 2015 роком.

Нині 56% російських громадян вважають, що Москва повинна бути високо оцінена в усьому світі. Близько третини вважає, що Росія отримує належну кількість поваги. У 2012 році такої думки дотримувалися 16% жителів РФ.

Також опитування соціологів показали, що багато росіян вважають конфлікт в їх відносинах із Заходом – «вродженим». При цьому мало хто виключає співпрацю РФ і Євросоюзу.

Переважна більшість росіян вважають, що їхня країна є важливою противагою Заходу (85%) і що російські цінності зіштовхуються з західними цінностями (73%).

Росіяни запевняють, що їхня країна відкрита для співпраці зі США та іншими західними країнами. Більшість (55%) згодні з тим, що інтереси їх країни тісно пов’язані з Заходом.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв